Kraków – o mieście

Jedno z najstarszych miast w kraju, siedziba i nekropolia władców polskich, niezmiennie ważny od wieków ośrodek kultury, nauki i sztuki – Kraków przyciąga rzesze turystów z kraju i z całego świata. Odkrywa niezwykłe dzieje niezwykłego państwa i narodu. Pozwala poczuć świetność królewskich czasów. Zaskakuje nowoczesnością oraz bogatą ofertą biznesową i turystyczną.

Serce miasta

Od czasów średniowiecza centrum życia mieszkańców Krakowa toczy się przy Wawelu. To właśnie u stóp wzgórza, na którym mieści się królewski zamek, rozciąga się Stare Miasto. Ten rozległy plac zadziwia potężnymi rozmiarami oraz niezmienionym od XIII wieku kształtem. Znajduje się tu Bazylika Mariacka, Sukiennice, a także historyczne zabudowania Uniwersytetu Krakowskiego.

Dzielnica żydowska

Nieopodal Starego Miasta, w centrum Krakowa, znajduje się stara dzielnica – Kazimierz, dawniej niewielka miejscowość. Przesiedlenie ludności żydowskiej na ten teren w XV wieku ożywiło miasteczko. Wzrastające wraz z rozwojem samego Krakowa stało się wkrótce jego dzielnicą. Dziś – podczas spaceru zabytkowymi uliczkami – można dojrzeć jeszcze wiele reliktów historii, w tym liczne synagogi, cmentarze, Mykwę Wielką, czy rzeźnię drobiu. Na terenie dzisiejszego Kazimierza organizowany jest także Festiwal Kultury Żydowskiej. Podczas pobytu w Krakowie warto odwiedzić tę dzielnicę, a jeszcze ciekawiej znaleźć tu nocleg. Luksusowe apartamenty w Aparthotel Miodowa pozwalają zaznać życia nocnego, odkryć bogatą ofertę kulinarną okolicy.

„must see” Krakowa:

  • Zamek Królewski na Wawelu
  • Stare Miasto (Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Piwnica pod Baranami)
  • dzielnica Kazimierz
  • kopiec Kościuszki
  • Nowa Huta

Proponujemy na wynajem luksusowe apartamenty w centrum stolicy Małopolski. To idealne miejsce, aby poczuć się komfortowo a zarazem odkryć niezwykły klimat historycznej dzielnicy. Atrakcyjna oferta cenowa oraz wysoki standard apartamentów zapewnią satysfakcję nawet najbardziej wymagającym Gościom. Odkrywaj uroki stolicy królów Polski!