Najbardziej nietypowe wydarzenia w Krakowie – co warto zobaczyć?

Kraków to miasto pełne niespodzianek na codzień i od święta. Istnieje wiele naprawdę nietypowych atrakcji, które są zawsze dostępne, jednak to niepowtarzalne wydarzenia warto wpisać swój kalendarz. Sprawdź, który festiwal najbardziej cię zainteresuje.

 

 1. Parada Jamników

We wrześniu Radio Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe od lat organizują paradę jamników, która wyrusza w samo południe, w asyście melodii hejnału. Pochód zawsze prowadzi orkiestra. Podczas wydarzenia można spotkać się z psim psychologiem lub behawiorystą, uzyskać poradę weterynarza, skonsultować się z psim stylistą, poznać nowych wspaniałych znajomych, a także wziąć udział we wspaniałym konkursie na idealne dopasowanie ze swoim czworonogiem. Co najważniejsze, podczas marszu zbierane są środki na psy z krakowskich schronisk, dlatego udział to świetna zabawa w szczytnym celu.

 1. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Ulica

Jest to jedno z najstarszych tego typu wydarzeń na naszym kontynencie. Czterodniowy festiwal teatralny został zorganizowany po raz pierwszy w 1988 roku przez krakowski Teatr KTO. Od tamtej pory, wydarzenie odbywa się każdego lipca, na wielu scenach jednocześnie. Wraz ze wzrostem jego popularności, swoje wsparcie okazywało coraz więcej organizacji, zwiększając poziom artystyczny wydarzenia. Obecnie w ramach festiwalu przewidziane jest:

 • około 70 spektakli
 • spotkania z osobistościami i pracownikami teatru
 • pokazy filmów
 • wiele wydarzeń muzycznych
 • eventy kulturalne
 • pokazy na Rynku Głównym

Nad jego ostatecznym wyglądem nieustannie czuwa twórca – Teatr KTO.

 1. Jarmark Świętojański

Na kilka dni przed nocą świętojańską, co roku, Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje wspaniałe wydarzenie czerpiące z polskich korzeni.  W jeden z czerwcowych weekendów pod Wawelem pojawia się mnóstwo namiotów, w których nocują rzemieślnicy i artyści. To oni, przez cały czas trwania jarmarku przybliżać będą krakowskie tradycje, takie jak:

 • pojedynki rycerskie
 • tańce
 • kuchnia
 • rzemiosła
 • sztuka wojenna
 • słowiański wiec
 • dawne sporty (gonitwy na kopie, łucznictwo, i wiele więcej)

Prowadzący festiwal przygotowują specjalne warsztaty dla dzieci, ścieżki edukacyjne, gry miejskie oraz kramy rękodzielnicze, gdzie zakupisz staropolskie cuda: biżuterię, zastawę, broń, potrawy, zabawki i wiele innych. Najmłodsi uczestnicy mogą nauczyć się pisać gęsim piórem, władać drewnianym mieczem, piec podpłomyki, czy prawidłowo składać ukłony.  Finalnym punktem jarmarku świętojańskiego jest konkurs na najpiękniejszy wianek – stawka jest wysoka, zwycięzca będzie cieszył się zagraniczną wycieczką!

 

Apartament Studio

Apartament Typu STUDIO posiada sypialnię z bardzo wygodnym łóżkiem, rozkładaną sofę, telewizor led, w pełni […]

Pokój dwuosobowy Double

Pokój dwuosobowy Double Posiada wygodne łóżko dwuosobowe, telewizor led, mini lodówkę, zestaw do parzenia kawy […]

Pokój dwuosobowy Twin

Pokój dwuosobowy TWIN Posiada dwa łóżka pojedyncze (na życzenie gości istnieje możliwość przygotowania łoża małżeńskiego), telewizor led, mini lodówkę, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz luksusową łazienkę z kabiną prysznicową wyposażoną w suszarkę, komplet ręczników i zestaw kosmetyków.