Magiczny Kazimierz – dlaczego trzeba go zobaczyć?

Kazimierz to słynna dzielnica Krakowa, która jest bijącym sercem miasta. Przepełniona urokliwymi kafejkami, domami aukcyjnymi oraz żydowskimi zabytkami. Klimat tego miejsca jest bardzo niepowtarzalny, magiczny, a wszystko to dzięki artystom, którzy wzięli je pod opiekę. Na każdym kroku kuszą zapachy, dźwięki, obrazy. Przyjedź zobaczyć na własne oczy.

Kultura żydowska

Kazimierz tętni kulturą, jedną z głównym atrakcji jest coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej – wydarzenie o charakterze silnie międzynarodowym, które ściąga do pięknego Krakowa tysiące zarówno obcokrajowców jak i Polaków. Podczas festiwalu można nie tylko poznać kulturę żydowską ale niemal jej dotknąć, jest to jedno z nielicznych takich miejsc w Polsce. Wieczorami na ulicach organizowane są koncerty zarówno oficjalne jak i spontaniczne na których ludzie tańczą i śpiewają do rana.

 

Najciekawsze części Kazimierza

Pomijając fakt iż cała dzielnica jest piękna, trzeba zobaczyć następujące ulice: Szeroka, Izaaka, Miodowa, Józefa, Podbrzezie i wokół placu Nowego. Nie można wybrać wyróżniających się restauracji, czy kawiarni, ponieważ każde z miejsc znajdujących się w okolicy jest piękne, pełne życia, wyjątkowe. Oprócz bazy restauracyjnej znajduje się tutaj wiele atrakcji turystycznych. Podczas spaceru można zobaczyć wiele synagog oraz cmentarzy żydowskich. Ciekawym punktem jest unikatowa dziś łaźnia rytualna – Mykwa Wielka, która przed kilkoma laty została odrestaurowana. Oprócz synagog znajduje się także wiele kościołów między innymi kościół św. Trójcy i kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa Męczennika. Ostatni to biała budowla pięknie prezentująca się od strony Wisły, połączona z klasztorem. W podziemiach znajduje się krypta zasłużonych przygotowana do zwiedzania przez turystów. Porankiem warto udać się na pchli targ na Placu Nowym, gdzie można znaleźć prawdziwe, ponadczasowe perełki.

 

Renoma Kazimierza

Nagrywano tutaj wiele znanych filmów, między innymi Listę Schindlera. Miejsce to jest kolebką kultury Krakowa i całej Polski, siedzibą artystów, piosenkarzy, malarzy. Kazimierz tętni życiem również w nocy za sprawą wielu miejsc rozrywki chętnie odwiedzanych przez mieszkańców. Kazimierz jest kultowym miejscem na mapie pięknego Krakowa.

Apartament Studio

Apartament Typu STUDIO posiada sypialnię z bardzo wygodnym łóżkiem, rozkładaną sofę, telewizor led, w pełni […]

Pokój dwuosobowy Double

Pokój dwuosobowy Double Posiada wygodne łóżko dwuosobowe, telewizor led, mini lodówkę, zestaw do parzenia kawy […]

Pokój dwuosobowy Twin

Pokój dwuosobowy TWIN Posiada dwa łóżka pojedyncze (na życzenie gości istnieje możliwość przygotowania łoża małżeńskiego), telewizor led, mini lodówkę, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz luksusową łazienkę z kabiną prysznicową wyposażoną w suszarkę, komplet ręczników i zestaw kosmetyków.