Kraków z dzieckiem – gdzie zabrać swojego malucha?

Dzieci to prawdziwe wulkany energii, które nieustannie potrzebują rozrywki. Jeśli chcesz zapewnić im niezapomnianych wrażeń – wybierz Kraków i zabawcie się razem w jednym z poniższych miejsc.

 

Parada smoków

To jedno z najciekawszych wydarzeń w krakowskim kalendarzu. Dla dzieci to prawdziwie magiczny dzień. Pierwszą atrakcją jest parada ze zrobionymi samodzielnie legendarnymi smokami, która przechodzi przez najpopularniejsze punkty miasta. Rozpoczyna się na Rynku Głównym. Potem odbywa się piknik nad Wisłą. Jednak wszyscy mieszkańcy Krakowa czekają na wielki finał wydarzenia. Jest nim niezwykły nadwiślanski pokaz z wielkogabarytowymi latającymi oraz wodnymi smokami. Sterują nimi profesjonaliści na pływających barkach tak, aby dać, jak najlepsze przedstawienie. Towarzyszy mu wyreżyserowany wystrzał fajerwerków, odpowiednio dobrana muzyka, światło i kurtyny wodne.

Klockoland

Jest to coraz popularniejsze miejsce na mapie Krakowa. Ustawiono w nim około 50 budowli z klocków LEGO. Są interaktywne, dlatego Centrum Nauki i Zabawy Klockoland cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Niektóre konstrukcje składają się nawet z kilku tysięcy klocków. Dzieci mogą swobodnie z nich korzystać, istnieje możliwość sterowania robotami! Oczywiście, żywa jest w nim również historia Krakowa: Smok Wawelski, Bazyliszek. Jednak najwięcej czasu maluchy spędzają w strefie budowania, która potrafi pochłonąć ich bez reszty. Niedawno wprowadzono również warsztaty z robotyki, gdzie dzieci poznają podstawową wiedzę w tym zakresie.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

To osławiony od dawna park edukacyjny, który wyjaśnia zjawiska przyrodnicze w sposób niezwykle interesujący. Niestety, jako, że jest to ogród zewnętrzny można go odwiedzić w pomiędzy kwietniem, a październikiem. Interaktywne konstrukcje potrafią zająć malucha przez całe popołudnie. Znajdują się tam niezwykłe huśtawki, wiry wodne, ogromny kalejdoskop, labirynt i wiele innych. Jest to zaledwie część Muzeum Inżynierii Miejskiej, która udostępnia niezwykłe wystawy w zajezdni tramwajowej z 1882 r. Oprócz zabytkowych autobusów i maszyn pełno tam interaktywnych stanowisk.

Wieliczka

Najwspanialsza kopalnia soli na świecie. Dzieci otrzymują ekwipunek górnika: kask, lampę, pochłaniacz i kombinezon. Sztygar przeprowadzi je przez różnorodne zadania oraz atrakcje. Ten magiczny spacer korytarzami pięknej kopalni pozwoli im lepiej zrozumieć historię Wieliczki. Będą oczarowane rzeźbionymi komorami, podziemnymi jeziorami, a także unikalnymi solnymi obiektami. Istnieją dwie opcje zwiedzania: trasa turystyczna i górnicza. Obydwie są warte uwagi. Pierwsza jest pełna widoków, druga nietypowych zadań. Co najciekawsze, kopalnia oferuje również podziemne noclegi.

Go Jump

To największy park trampolin w Polsce. Godzina zabawy potrafi zmęczyć nawet najbardziej energiczne dziecko. Różnorodne trampoliny, małpi gaj, zjeżdżalnie, pochylnie, gąbkowe baseny, a to wszystko pod okiem specjalistów, którzy dbają o bezpieczeństwo twojego malucha. Udzielają oni również specjalnych porad, dotyczących wykonywania różnych ewolucji.

 

Apartament Studio

Apartament Typu STUDIO posiada sypialnię z bardzo wygodnym łóżkiem, rozkładaną sofę, telewizor led, w pełni […]

Pokój dwuosobowy Double

Pokój dwuosobowy Double Posiada wygodne łóżko dwuosobowe, telewizor led, mini lodówkę, zestaw do parzenia kawy […]

Pokój dwuosobowy Twin

Pokój dwuosobowy TWIN Posiada dwa łóżka pojedyncze (na życzenie gości istnieje możliwość przygotowania łoża małżeńskiego), telewizor led, mini lodówkę, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz luksusową łazienkę z kabiną prysznicową wyposażoną w suszarkę, komplet ręczników i zestaw kosmetyków.