Dlaczego nocując w Krakowie warto zarezerwować nocleg na Kazimierzu?

Kraków to miasto, które oferuje bardzo wiele różnorodnych atrakcji. Jednych uwiedzie Stare Miasto, dla innych największą atrakcją będzie krakowskie Zoo. Jednak pewne jest, że nie zabraknie tu rozrywek. Aby wykorzystać pobyt jak najlepiej, należy wybrać odpowiednie miejsce noclegowe. Poniżej pokażemy, dlaczego nocleg na Kazimierzu to jedno z rozsądniejszych rozwiązań.

Historyczna dzielnica w zasięgu ręki

Kazimierz przyciąga turystów z całego świata swoją historią. Na początku swojego powstania był samodzielnym miastem zamieszkiwanym przez Żydów. W latach późniejszych połączył się z resztą miasta. Na każdym kroku można tutaj obcować z kulturą i sztuką. Wystarczy przejść głównymi uliczkami, aby natknąć się na najbardziej popularne pracownie artystyczne i galerie. Dzielnica posiada swój niepowtarzalny klimat. Liczne malowidła na ścianach kamienic i małe kafejki, które swoim wyglądem aż zachęcają do wejścia. To wszystko sprawia, że Kazimierz jest atrakcyjny nie tylko dla turystów, ale i dla mieszkańców. Warto także przyjrzeć się najważniejszym zabytkom. Przy ulicy Szerokiej można zobaczyć aż pięć synagog. Obowiązkowym punktem powinna też być wizyta na żydowskim Cmentarzu Remuh. Przekraczając granice Kazimierzu, człowiek czuje się, jakby cofnął się w czasie. Dodatkowo droga do Rynku Głównego zajmuje jedynie kilkanaście minut spacerem.

Dobre jedzenie i pyszna kawa

Kazimierz tętni życiem przez całą dobę. W godzinach porannych otwierają się przeurocze kawiarnie, w których można przycupnąć na filiżankę kawy. Po południu zapraszają do siebie restauracje serwujące najlepsze dania w atrakcyjnych cenach. Z kolei nocą można dać porwać się imprezowemu szaleństwu. Kluby skrywane w podziemiach kuszą swoim klimatem a każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Zachęcamy także, aby zajrzeć na Skwer Judah do jedynych w swoim rodzaju food trucków. Ponoć burgery są tam dużo większe i smaczniejsze niż w tradycyjnych restauracjach.

Koncerty i festiwale

Na Kazimierzu o każdej porze roku można trafić na wiele atrakcji. Jedną z największych jest organizowany Festiwal Kultury Żydowskiej, na który przybywają ludzie z całego świata. Muzyka rozbrzmiewa w murach kamienic, a na ulicy można usłyszeć przeplatające się głosy turystów różnych narodowości. Jednak koncerty na Kazimierzu to nie tylko atrakcja okazjonalna. Wiele pubów zaprasza do siebie niszowych artystów przez cały rok. To właśnie tutaj możesz trafić na jazzowy koncert swojego ulubionego wykonawcy.

Kazimierz to miejsce, które powinien zwiedzić każdy. To także najlepsze miejsce do wybrania noclegu. Zachęcamy do rozważenia tej możliwości i serdecznie zapraszamy do zobaczenia całego miasta!

Apartament Studio

Apartament Typu STUDIO posiada sypialnię z bardzo wygodnym łóżkiem, rozkładaną sofę, telewizor led, w pełni […]

Pokój dwuosobowy Double

Pokój dwuosobowy Double Posiada wygodne łóżko dwuosobowe, telewizor led, mini lodówkę, zestaw do parzenia kawy […]

Pokój dwuosobowy Twin

Pokój dwuosobowy TWIN Posiada dwa łóżka pojedyncze (na życzenie gości istnieje możliwość przygotowania łoża małżeńskiego), telewizor led, mini lodówkę, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz luksusową łazienkę z kabiną prysznicową wyposażoną w suszarkę, komplet ręczników i zestaw kosmetyków.