Atmosfera Krakowa – uliczni artyści

Kraków to wyjątkowe miasto, w którym ponad wszystko liczysz się ty. Niezależnie od tego kim jesteś, weźmie Cię pod swoje skrzydła i zachwyci. Chodząc uroczymi, pachnącymi uliczkami poczujesz się prawdziwie wolny, jak wszyscy artyści, którzy licznie odwiedzają to miejsce. Ich różnorodne występy są niezbędnym elementem niepowtarzalnej atmosfery Miasta Królów.

 

Jakich artystów można spotkać w Krakowie?

  1. Żywe posągi

Na rynku, szczególnie w okolicach Kościoła Mariackiego oraz ulicy Grodzkiej można spotkać przeróżnych mimów, którzy wyglądają, jak posągi i czasem poruszają się, kiedy ktoś wrzuci im kilka groszy. Najczęściej spotykani są rycerze, diabły, pisarze, czy magicy. Jednak wszystko zależy od dnia oraz wyobraźni występującego – nigdy nie wiesz, kto uprzyjemni Ci wizytę na Rynku Głównym.

  1. Muzycy

Muzyków można podzielić na instrumentalistów i piosenkarzy. Występują oni w całym Krakowie – najczęściej zajmują okolice Rynku Głównego lub Bulwary Wiślane. Przechodząc z Dworca Głównego pod Kościół Mariacki, można usłyszeć wszystkie gatunki muzyczne: rocka, jazz, muzykę klasyczną, pop, hip-hop, folk itd. w każdej możliwej aranżacji. Nie ma takiego instrumentu muzycznego, który nigdy nie wybrzmiał na krakowskim bruku. Magia przechodzących w siebie dźwięków jest wyjątkowo poruszająca wieczorami. Warto przyjechać do Miasta Królów tylko po to, żeby przeżyć taki niezwykły spacer.

  1. Tancerze

Nocą rynek zamienia się w wielką scenę wypełnioną dźwiękami, tańcem, występami i światłem. Różnorodne zespoły przyjeżdżają pokazywać swój kunszt. Podobnie, jak w przypadku muzyki, goszczą tu wszystkie style taneczne: gorące tango, hip-hop, balet, folk, breakdance, disco, rumba, taniec brzucha. Oglądanie tych wyjątkowych przedstawień w niepowtarzalnej atmosferze Rynku Głównego, przygotowanych przez utalentowanych ludzi pełnych pasji jest niepowtarzalnym przeżyciem, dla którego warto odwiedzić Kraków.  

  1. Tańczący z ogniem

Nieczęsto trafia się na występy grupy ogniowej na Rynku Głównym, są one jednak najbardziej niesamowite. Dźwięk bębna, delikatne grzechotki, ciemna noc i brązowe postacie wirujące z ogniem w tym pierwotnym rytmie. Przedstawienie jest tak hipnotyczne, że przez krótki czas poczujesz się przeniesiony w zupełnie inne miejsce. Jest to występ, na który czekają nawet regularni mieszkańcy Krakowa.

  1. I wiele, wiele więcej

Miasto Królów jest od lat idealnym miejscem dla artystów, które nie stawia im ograniczeń. Zdarzyło się, że na Rynku Głównym odgrywano Sheakspera – jedną ze scen pomiędzy Makbetem, a jego żoną. Niejednokrotnie pianiści sprowadzają swoje duże instrumenty by móc umilać wszystkim wizytę na Starym Mieście. Regularnie występują też sportowcy, prezentujący swoje niezwykłe talenty. Można również spotkać niezwykłych magików, którzy rozbawiają przechodniów. Zdarzają się również raperzy śpiewający o wszystkim, co widzą – jeśli chcesz zostać gwiazdą piosenki, wystarczy przejść obok nich.

Przyjedź – przeżyć coś niezapomnianego!

Apartament Studio

Apartament Typu STUDIO posiada sypialnię z bardzo wygodnym łóżkiem, rozkładaną sofę, telewizor led, w pełni […]

Pokój dwuosobowy Double

Pokój dwuosobowy Double Posiada wygodne łóżko dwuosobowe, telewizor led, mini lodówkę, zestaw do parzenia kawy […]

Pokój dwuosobowy Twin

Pokój dwuosobowy TWIN Posiada dwa łóżka pojedyncze (na życzenie gości istnieje możliwość przygotowania łoża małżeńskiego), telewizor led, mini lodówkę, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz luksusową łazienkę z kabiną prysznicową wyposażoną w suszarkę, komplet ręczników i zestaw kosmetyków.